Ceny jabłek wysokiej jakości będą rosnąć

Autor: freshplaza.com / sadyogrody.pl 17 lutego 2021 16:08

Ceny jabłek wysokiej jakości będą rosnąć Ceny jabłek wysokiej jakości będą rosnąć; fot. shutterstock.com

Braki jabłek na rynku europejskim doprowadzą do dużego popytu i wysokich cen owoców najlepszej jakości - mówi na łamach Freshplaza.com, Mateusz Wajnert, szef sprzedaży w firmie Galster.

- Kontynuowaliśmy naszą politykę sprzedażową. Wciąż poszukujemy jabłek dobrej jakości, aby zadowolić naszych klientów - mówi.

Chociaż dwa miesiące temu skupiono się na próbnej wysyłce na Tajwan, teraz z powrotem poświęca się dużo uwagi rynkowi europejskiemu. Wajnert spodziewa się, że większość pozostałych jabłek będzie eksportowana na te europejskie rynki.

- Nasza pierwsza próbna wysyłka na Tajwan, która zawierała kilka pudełek jabłek, została przyjęta pozytywnie. Staramy się uczestniczyć w działaniach promocyjnych polskich jabłek na Tajwanie. Jak dotąd nie wykonaliśmy żadnych dodatkowych przesyłek od czasu tej przesyłki próbnej. Jednak nadal współpracujemy z wieloma krajami europejskimi, a także wykonujemy niektóre przesyłki dalekobieżne. Moim zdaniem rynek europejski to ten, na który będziemy sprzedawać największe ilości jabłek przez pozostałą część sezonu. Wynika to z mniejszych zbiorów w większości krajów Europy, a także z coraz lepszych i trwałych relacji z naszymi obecnymi klientami - komentuje Mateusz Wajnert.

Wajnert zapowiada, że ​​w najbliższych tygodniach ceny najlepszej jakości jabłek zaczną rosnąć. - Przez najbliższe miesiące spodziewamy się, że rynek pozostanie na dobrym poziomie, ale chciałbym podkreślić, że potrzebna jest dobra jakość. Jeśli uda nam się zdobyć wystarczającą ilość jabłek wysokiej jakości, to myślę, że możemy liczyć na wzrost cen - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI