Ceny jabłek w sieciach handlowych 

W najnowszej gazetce Biedronki jabłka w zależności od odmiany kosztują 3,29-3,80 zł/kg. Swego czasu, zwłaszcza kiedy sieci handlowe zaniżały ceny jabłek pisaliśmy o bardzo złym zjawisku z tym związanym. Proponowanie bardzo niskich cen jabłek w sklepach powoduje, że w oczach konsumentów jabłko staje się produktem bezwartościowym, a może nawet gorszym. 

Lidl i Biedronka obniżają ceny polskich jabłek przed świętami

Zapytaliśmy naszych czytelników jaka ich zdaniem powinna być cena jabłek w sieciach handlowych/sklepach. 

Pan Maciej napisał: "Poniżej 3.5zł w detalu nie powinno być jabłka, promocja raz w miesiącu w okolicach minimum 2.5zł i by starczyło". 

Pani Zuzanna skomentowała: "Cena minimalna za jabłka w sklepie to 5 zł. Promocje w granicach 3.80. Przy obecnej cenie paliwa, siły roboczej, prądu, środków ochrony i nawozów to i tak cena podana 5 zł jest ceną minimalną. Sadownik powinien otrzymywać 2-2.50 za kg jabłek. Maciej podał cenę 3.50 to połowa ceny paliwa, a 2.50 dla sadownika. Nikt się nie zgodzi na 1 zł dla pośrednika. Godne pieniądze powinien zarobić ten co produkuje".

Nie sposób się nie zgodzić z wypowiedziami czytelnikami. Ceny w sklepach dla konsumentów, a stawki jakie otrzymuje producent to dwie zupełnie inne sprawy.  W tym przypadku prawdopodobnie to pośrednicy zarobili najwięcej. 

Pani Agnieszka zauważyła: "A producenci jabłek za ekstra towar dostają 60 groszy". 

Pani Jolanta dodała: "Nie ma gdzie sprzedać a cena wysoka w biedrze".

A Waszym zdaniem, jakie powinny być ceny jabłek w sieciach handlowych i przede wszystkim ile, przy uwzględnieniu obecnych kosztów produkcji, powinien otrzymać sadownik?