×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny jabłek na sortowanie: w handlu widoczne jest ożywienie

Autor: www.sadyogrody.pl 31 stycznia 2021 12:33

Ceny jabłek na sortowanie: w handlu widoczne jest ożywienie Na rynku jabłek deserowych widoczna jest lekka poprawa w popycie / fot. shutterstock.com

Na rynku jabłek deserowych widoczna jest lekka poprawa w popycie. Rynek wykazuje lekkie ożywienie zarówno w cenach, jak i sprzedaży, ale nadal niewiele jest jabłka pochodzącego z kontrolowanej atmosfery.

Aktualnie na rynku jabłek deserowych nadal dominuje jabłko pochodzące z chłodni. Sadownicy wstrzymują się z otwieraniem KA. 

Firmy sortujące i grupy za odmianę Red Cap płacą 1,70 za kaliber od 7 do 9, za drobne jabłko tej odmiany ceny wynoszą 1 -1,10 zł za kilogram. Prince wyceniany jest na 1,40-1,50 za kaliber 7+. Drobne owoce od 0,80 do 0,90 gr.

Golden wyceniany jest na 1,70-1,80, owoce poniżej 7+ wyceniane są na 1,10 zł. Gala paskowana kupowana jest przez podmioty w cenie 2- 2,20 zł za kg w kalibrze od 7 do 9 cm. Drobne jabłko tej odmiany wyceniane jest na 1,50-1,60 zł/kg. Gala Must znacznie taniej- 1,60 zł/kg, jednak popyt w śród odbiorców na Galę Must jest bardzo mały.

Odmiany takie jak Szampion, Ligol, Jonagored kupowane są na sortownie w cenie 1,20 w kalibrze od 7 do 9. Drobne owoce - 0,70 gr. Pojawiają się także oferty zakupu Idareda ale z jego zakupem według doniesień jest bardzo trudno. W większości jabłka oferowane przez sadowników pochodzą ze zwykłej chłodni a ich jakość jest słaba. Oferty cenowe wynoszą 1 zł za kaliber 7-9, drobne owoce - 0,70 zł.

Według doniesień eksporterów widoczne jest spore zainteresowanie kupujących odmianą Empire. Jabłka tej odmiany kupowane są przez podmioty w cenie od 2 do 2,20 za kg.

Jabłka i gruszki - dodaj ogłoszenia kupna / sprzedaży na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI