×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny jabłek na sortowanie: sadownicy wstrzymują się z otwieraniem KA

Autor: www.sadyogrody.pl 10 stycznia 2021 14:52

Ceny jabłek na sortowanie: sadownicy wstrzymują się z otwieraniem KA Ceny jabłek na sortowanie: sadownicy wstrzymują się z otwieraniem KA/ fot. shutterstock.com

Z informacji jakie uzyskała redakcja portalu www.sadyogrody.pl wynika, iż zainteresowanie eksporterów krajowym jabłkiem jest spore, ale sadownicy nadal wstrzymują się z otwarciem komór z kontrolowaną atmosferą i sprzedażą swoich owoców. Póki co, oferowane na rynku ceny za jabłka nie są wystarczająco wysokie.

W obecnym czasie większość jabłek oferowanych w handlu pochodzi z chłodni. Chodź zainteresowanie jabłkiem jest spore, póki co sadownicy niechętnie decydują się na otwieranie komór z kontrolowaną atmosferą. Według informacji eksporterów jabłka sprzedawane są głównie do Egiptu, a także do krajów europejskich jak Hiszpania czy Węgry.

W rejonie wareckim cena za jabłka na bieżące sortowanie za odmianę IDARED od 7+wynosi od 0,90 do 1 zł. Drobne owoce tej odmiany kupowane są za 0,70 gr.

Trochę droższe są odmiany JONAGORED, LIGOL i SZAMPION. Handlowcy za kaliber od 7 do 9,5 oferują cenę 1,10-1,20 zł za kilogram. Tzw. jabłko drobne oferowane jest w cenie 0,70 zł/kg.

Drożej można sprzedać GOLDENA, za kaliber 7+ oferowana jest cena 1,80 zł, a drobne jabłko kupowane jest za 1 zł. Natomiast za odmianę GALA  od 6,5 na sortowania firmy płacą 1,90 zł.

 W okolicach Rębowoli grupy i firmy handlowe skupują jabłka odmiany SZAMPION, JONAGORED czy LIGOL w cenie 1,30 za kaliber 7+. Poniżej tego rozmiaru jabłka wyceniane są na 0,80 zł/kg.

GOLDEN w rozmiarze 7+ kupowany jest za 1,60- 1,70 zł/kg. Za drobne jabłko firmy płacą podobnie jak w okolicach Warki - 1 zł. GALA prążkowana od 7 kupowana jest za 1,80 zł, poniżej tego rozmiaru jabłka wyceniane są na 1,30 zł.

W Kozietułach oferty cenowe za GOLDENA wahają się między 1,60-1,80 zł, w zależności od jakości jabłek. Znacznie niższe ceny w porównaniu do innych regionów oferowane są za GALĘ paskowaną. Tu ceny zaczynają się od 1,50 w rozmiarze od 7+. 

Taniej kupowane są także czerwone odmiany jak RED JONAPRINCE, IDARED i GLOSTER- ofert cenowe zaczynają się od 1 zł do maksymalnie 1,20 za kilogram jabłek. Drobne owoce wyceniane są na 0,80 zł.

Oferty kupna/ sprzedaży jabłek lub innych płodów rolnych  dostępne w serwisie gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI