Ceny fasolki szparagowej w hurcie coraz niższe

Autor: www.sadyogrody.pl 12 sierpnia 2021 11:39

Ceny fasolki szparagowej w hurcie coraz niższe Na Broniszach coraz niższe ceny notuje fasolka szparagowa./ fot.pixabay.com

Na Broniszach coraz niższe ceny notuje fasolka szparagowa. Drożeje z kolei kalafior i brokuł. O cenach krajowych warzyw poinformowała nas Anna Kaszewiak, ekspertka Rynku Hurtowego Bronisze.

Obecnie niektóre gatunki warzyw krajowych reagują zmianami cenowymi na pogodę. Przykładem jest kalafior. Obecnie jest on drogi z powodu niesprzyjającej w uprawie pogody. Jego podaż jest niska.  Cena kalafiorów na Broniszach wynosi od 4,75 do 6 złotych za sztukę.

- W sprzedaży dużo jest bakłażana. Cena kilograma to 2 do 3 złotych, przeciętna 2,50. Brokuł poszedł do góry o ponad 16procent. Teraz za sztukę zapłacimy od 3 do 4 złotych, przeciętna 3,50. Bób kosztuje od 10 do 12 złotych za kilogram -mówi Anna Kaszewiak z Rynku Hurtowego Bronisze.

Co raz tańsza fasolka szparagowa w hurcie

- Natomiast tania jest fasolka szparagowa, za kilogram zapłacimy od 3,50 do 5,50, przeciętna 5 złotych za kilogram- informuje Anna Kaszewiak. 

Tendencja cenowa fasolki szparagowej jest niestety spadkowa. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu fasolka notowała cenę od  4,50 do 6 złotych za kilogram. A na początku sezonu, gdy do sprzedaży trafiła fasolka spod osłon, osiągała ona bardzo wysokie ceny- nawet 60 zł za kilogram: Na Bronisze trafiają pierwsze dostawy fasolki szparagowej spod osłon

Tanieją krajowe warzywa

- Niską cenę notuje także cukinia - od 2 do 3 złotych za kilogram. Tańsze są ogórki gruntowe, aktualnie kilogram kosztuje 2 do 4 złotych, w zależności od wielkości ogórków. Natomiast ogórki spod osłon krótkie podrożały o 32 procent, teraz za kilogram zapłacimy od 3,30 do 4 złotych.

Papryka czerwona i żółta kosztuje od 3,50 do 5 złotych za kilogram, a zielona od 3 do 4 złotych za kilogram. Szpinak jest w cenie od 7 do 9 złotych za kilogram.
Ziemniaki kosztują od 80 groszy do 1 złotego za kilogram, odmiana Irga od złotówki do 1,20 za kilogram, na podobnym poziomie odmiana Irys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI