Ceny czereśni w hurcie dotykają dna

Autor: www.sadyogrody.pl 15 lipca 2022 15:58

Ceny czereśni w hurcie dotykają dna Ceny czereśni w hurcie dotykają dna/ fot.shutterstock.com

Wczorajszy handel czereśnią na Broniszach był dla wielu totalnym rozczarowaniem. Podaż czereśni była bardzo duża, a kupcy czekali aż ceny będą jak najniższe.

Handel czereśnią na Broniszach z środy na czwartek był jednym z tych, które odbierają producentom owoców chęć do dalszego prowadzenia tego biznesu. Mianowicie od godziny 16 w środę do 5 rano w czwartek sprzedaż praktycznie nie istniała, a plac handlowy obładowany był od góry do dołu towarem. W tym ogromną podażą czereśni.

Ceny czereśni spadły do 4 zł/kg

Natłok towaru na Broniszach w ostatniej dobie sam w sobie nie byłby tak dużym problemem, co sam fakt presji do obniżenia cen.

Początkowo sprzedawcy wyszli z ceną 8 zł za czereśnie, ale kupca brakowało. Ceny wraz z upływającymi godzinami spadały. Po północy piękne owoce odmiany Kordia można już było kupić za 6 zł, jednak i to było zbyt wiele. Handel ruszył się dopiero w okolicach godziny 5 rano, kiedy sprzedawcy obniżyli ceny za czereśnie do 4 zł za kg! Wtedy jak na zawołanie pojawili się kupcy.

Zupełnie odwrotna sytuacja miała miejsce na początku tygodnia gdy po poniedziałkowych deszczach czereśni w handlu zabrakło.

Wtedy ten kto miał owoce i pojawił się na Broniszach, spokojnie mógł sprzedać czereśnie za 8 zł i to z pocałowaniem ręki. Nawet słabej jakości owoce bez problemu były wtedy kupowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI