×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny cebuli szokują. Ile kosztuje?

Autor: SadyOgrody.pl 17 lutego 2023 12:46

Ceny cebuli szokują. Ile kosztuje? Ceny cebuli szokują. W tym roku jest to warzywo wyjątkowo pożądane i poszukiwane. / fot. shutterstock

Ceny cebuli szokują. Obecnie jest to warzywo wyjątkowo pożądane i poszukiwane. Jak kształtują się ceny w hurcie?

Późną jesienią sytuacja na rynku cebuli nabrała rozpędu. Jak informował na naszych łamach dr Paweł Kraciński z SGGW, obecnie ceny cebuli osiągnęły bardzo wysoki poziom. W luzie tj. za cebulę niesortowaną dobrej jakości można otrzymać nawet 3,00 zł/kg. Skalibrowane warzywa (40-60 mm) wyceniana jest od 2,80 do 3,40 zł/kg w zależności od rejonu i odbiorcy. 

Przeczytaj: Cebula na wagę złota. Zainteresowanie uprawą będzie wysokie?

Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny tego warzywa w handlu hurtowym. 

Ceny cebuli na rynkach hurtowych - luty 2023

Na rynku hurtowym Bronisze za cebulą obecnie trzeba zapłacić 3,75-4,25 zł/kg. Cebula biała kosztuje 3,5-4 zł, zaś czerwona 2,5-3,5 zł/kg. 

Na Giełdzie Kaliskiej droższa jest cebula czerwona - 3-3,4 zł/kg. Krajowa cebula z łuską kosztuje 2,2-2,6 zł/kg. Na rynku hurtowym "Zjazdowa" w Łodzi ceny cebuli białej wahają się między 4-4,5 zł/kg, zaś czerwonej 2,4 a 4 zł/kg. W Rzeszowie na rynku "Agrohurt" cebula sprzedawana jest za 3,5 zł/kg. Czerwona nieco taniej - 3 zł/kg. 

- Do końca obecnego sezonu możemy się spodziewać dobrych cen za cebulę, gdyż w Europe tego warzywa jest mało. Podobnie większość analityków przewiduje, że ceny utrzymają się do pierwszych tegorocznych plonów. Dlatego rolnicy z nadzieją patrzą na uprawy zimowe oraz duże jest zainteresowanie uprawą z dymki oraz odmian wczesnych - komentuje dr Paweł Kraciński z SGGW. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI