Carrefour stawia na współpracę z polskimi rolnikami

Autor: sadyogrody.pl/pr 20 czerwca 2018 13:46

Carrefour stawia na współpracę z polskimi rolnikami fot. shutterstock

Sieć handlowa Carrefour realizując strategię transformacji żywieniowej wzbogaca linię "Jakość z Natury Carrefour" o nowe produkty. Są to między innymi pomidory, ogórki i buraki. Jak zapewnia Carrefour, produkty pochodzą z czystych terenów a producenci są wyselekcjonowanymi dostawcami w ramach strategii poszukiwania i wspierania polskich rolników.

Wśród nowości dostępnych w sklepach Carrefour Polska znalazły się buraki, ogórki gruntowe i pomidory cherry. Nowe produkty będą dostępne na przełomie czerwca i lipca br. w większości hipermarketów i wybranych supermarketach. Ich producentami są zarówno dotychczasowi partnerzy, którzy rozbudowali swoją ofertę, jak i nowi dostawcy, wyselekcjonowani przez Carrefour .

- Dzięki współpracy z polskimi i starannie wybranymi dostawcami możemy zapewnić klientom produkty najwyższej jakości, a także wspólnie zadbać o środowisko naturalne - mówi Anna Kurnatowska, Dyrektor Działu Handlowego Produktów Świeżych w Carrefour. - Starannie budujemy relacje z rolnikami, a dzięki stałej współpracy z nami kolejni dostawcy mili możliwość rozwoju swojego przedsiębiorstwa poprzez produkcję nowych gam. Obecnie posiadamy już 23 produkty, pochodzące od ponad 50 producentów.

Pośród nowych dostawców gamy "Jakość z Natury Carrefour" jest Pan Michał Milczarski z Kostrzyna, dostarczający pomidory malinowe odmiany Bawole Serce i Monterosa oraz pomidory cherry. Wybór tych konkretnych odmian pomidorów został dokonany na podstawie testów upraw oraz smaku i soczystości.

Dostawcą buraków jest dotychczasowy partner Carrefour - firma Polfarm z Chwaszczyna. Buraki są myte w ozonowanej wodzie bez substancji chemicznych, dzięki czemu zachowują naturalny smak.

Ogórki gruntowe również pochodzą od stałego dostawcy - Ireneusza Klocha z miejscowości Całowanie. Uprawa prowadzona jest pod osłonami, w celu ograniczenia do minimum potrzebę stosowania środków ochrony roślin. 

Carrefour informuje, że firma ściśle współpracuje z wybranymi rolnikami, zapewnia wsparcie merytoryczne, jednocześnie stale poszukuje potencjalnych partnerów, gotowych o podjęcia współpracy. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI