Carrefour podpisał kontrakty z 7 polskimi producentami warzyw i owoców

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 24 kwietnia 2018 16:17

Carrefour podpisał kontrakty z 7 polskimi producentami warzyw i owoców fot. materiały prasowe

Sieć Carrefour podpisała kontrakty farmerskie z 7 polskimi producentami warzyw i owoców. Jest to ważny element wdrażania strategii transformacji żywieniowej przez Carrefour. Umowy zagwarantują wysoką jakość warzyw i owoców dla klientów sieci oraz stabilność współpracy dla obu stron.

Bardzo ważną kwestią jest wypracowanie takiego modelu współpracy z producentami, który zapewni sieci stałe dostawy produktów od sprawdzonych producentów, klientom – niezmiennie wysokiej jakości ofertę warzyw i owoców o porównywalnym wyglądzie, wielkości i smaku, a dostawcom – stabilną współpracę, gwarancję zbytu i możliwość planowania produkcji - informuje sieć handlowa Carrefour Polska.

Takie korzyści gwarantują kontrakty farmerskie, będące dla Carrefour preferowanym modelem biznesowym we współpracy z dostawcami. Pierwsze z nich zostały podpisane 24 kwietnia br. z siedmioma rolnikami i dotyczą dostawy papryki czerwonej, asortymentu bio (cukinia, marchew, buraki, cebula młoda, dynia hokkaido, włoszczyzna, jarmuż, jabłka, ziemniaki), porów, rzodkiewki, szparagów, sałaty, kalafiorów i brokułów. Wśród producentów znaleźli się Agrohurt, Grono, Fruit, Szpargrol, Olbromski, Natureza i Farma Świętokrzyska. Producenci ci obsadzili już pola przeznaczone dla Carrefour, a pierwszych zbiorów można spodziewać się w lipcu tego roku.

Carrefour Polska jest otwarty na współpracę z rolnikami i pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych. Współpraca z Carrefour daje im nie tylko możliwość podpisania kontraktów farmerskich, ale też uzyskania grantów od Fundacji Carrefour na dofinansowanie produkcji bio na potrzeby dostaw do sklepów Carrefour w Polsce, za pośrednictwem wyspecjalizowanych instytucji lub organizacji pozarządowych.

Więcej na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI