Brukselka 2022: Jakie ceny na rynkach hurtowych?

Autor: SadyOgrody.pl 08 listopada 2022 15:54

Brukselka 2022: Jakie ceny na rynkach hurtowych? Od października do końca stycznia trwa sezon na świeżą brukselkę. W ciągu całego roku możemy ją jednak spożywać w postaci mrożonek. / fot. shutterstock

Mrożone główki kapusty brukselskiej dostępne są w sprzedaży w ciągu całego roku. W stanie świeżym pojawiają się przeważnie w okresie jesiennym i zaopatrują rynek świeżych warzyw również przez miesiące zimowe. Jak obecnie kształtują się ceny brukselek na rynkach hurtowych?

Od października do końca stycznia trwa sezon na świeżą brukselkę. W ciągu całego roku możemy ją jednak spożywać w postaci mrożonek. Główki kapusty brukselskiej przez jednych są kochanym, zaś przez innych mało lubianym warzywem. Ile obecnie kosztują na rynkach hurtowych? 

Ceny brukselki 2022 na Broniszach

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach za kilogram brukselki trzeba zapłacić 5-6 zł. Na koniec października brukselki na Broniszach były jeszcze droższe - kosztowały 6-7,5 zł/kg.

Ceny brukselki 2022 w hurcie

Na Targowisku Hurtowym Mewat - Bydgoszcz ceny brukselki wahają się między 5-5,5 zł/kg. 

Na Giełdzie Kaliskiej krajowa brukselka kosztuje 6-7 zł/kg. Na Łódzkim rynku hurtowym 'Zjazdowa' ceny zaczynają się od 6 zł/kg i dochodzą do 8 zł/kg. 

W Radomiu na Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym brukselki sprzedawane są za 7-8 zł/kg. 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI