Bronisze: Zdrożały kalafiory. Niskie ceny fasolki szparagowej i papryki

Autor: SS/www.sadyogrody.pl 05 sierpnia 2021 11:10

Bronisze: Zdrożały kalafiory. Niskie ceny fasolki szparagowej i papryki Bronisze: Zdrożały kalafiory. Niskie ceny fasolki szparagowej i papryki/fot. shutterstock.com

O analizę cenową krajowych warzyw sprzedawanych na Rynku Hurtowym Bronisze poprosiliśmy ekspertkę, Annę Kaszewiak.

Aktualnie na Rynku Hurtowym Bronisze dostaniemy bakłażany w cenie od 2,40 do 3 złotych za kilogram. Brokuły kosztują od 2 do 3 złotych za sztukę.

Zdrożały kalafiory. Niskie ceny notują fasolka szparagowa, kabaczki i cukinie

- Podrożały kalafiory, aktualnie wyceniane są od 4,50 do 5,50 zł za sztukę. W sprzedaży dużo fasolki szparagowej zarówno żółtej jak i zielonej, cena od 4,50 do 6 złotych za kilogram - wymienia Anna Kaszewiak.

- Tanie są kabaczki, cukinia. Kabaczki sprzedawane są od 2 do 3 złotych za kilogram, cukinia ten sam pułap cenowy. Na tym samym poziomie cenowym jest także kapusta biała młoda. Natomiast drogi jest koperek. Pogoda nie sprzyja jego uprawie. Cena małego pęczka waha się od 2,20 do 3 złotych - mówi.

Duża podaż krajowej papryki, ceny niskie

- W ofercie sprzedawców dużo papryki, ceny notują spadek o ponad 11 procent. Obecnie za kilogram zapłacimy od 3,50 do 6,50, średnia cena 4 złote- wskazuje Kaszewiak.

Ziemniaki są w cenie od 70 groszy do 1 złotego, średnia cena 85 groszy. Odmiana Irga nieco droższa od 85 groszy do 1,15 za kilogram. Podobnie kosztuje odmiana Irys. Pomidory malinowe są w cenie od 3 do 4 złotych, a zwykłe od 2,85 do 3,75 za kilogram. Nieco wyższa cena ogórków gruntowych od 2 do 4,50 za kilogram -wzrost ceny o 7procent. Ogórki spod osłon kosztują od 1,80 do 2 złotych za kilogram.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI