Bronisze: Warzywa importowane przegrywają z krajowymi

Autor: www.sadyogrody.pl 18 czerwca 2021 11:22

Bronisze: Warzywa importowane przegrywają z krajowymi Aktualnie oferta warzyw importowanych na podwarszawskich Broniszach jest niewielka /fot.pixabay.com

Aktualnie oferta warzyw importowanych na podwarszawskich Broniszach jest niewielka i dotyczy głównie upraw, których jeszcze nie ma z polskiej produkcji.

- Na Rynku Hurtowym Bronisze z importu dostaniemy bakłażany, bataty, cebulę, czosnek, marchew, pory, pomidorki koktajlowe, seler naciowy, ziemniaki, paprykę.
Przy dużej i bogatej ofercie asortymentowej warzyw krajowych oferta z importu jest skromniejsza i dotyczy głównie tych gatunków, których jeszcze nie ma z polskiej produkcji - mówi Anna Kaszewiak z Rynku Hurtowego Bronisze.

Bakłażany są w cenie od 4,50 do 5,50, średnia cena to 5 złotych za kilogram. Bataty kosztują od 8 do 9 złotych za kilogram. Cebula od 1,50 do 2 złotych, średnia 1,75 za kilogram. Czosnek kosztuje od 10 do 13 złotych za kilogram.

- Nie notujemy już zielonej papryki bo jest dostępna krajowa. Tylko kolorowa tzn. czerwona i żółta. Cena od 7,75 do 8,50 za kilogram. Pomidorki koktajlowe są w cenie od 10 do 13 złotych za kilogram. Pory kosztują od 5 do 8 złotych za kilogram, a seler naciowy od 2,80 do 3 złotych za sztukę - wskazuje ekspertka.

Ziemniaki z importu są w cenie od 1 złotego do 1,40 za kilogram, średnia cena 1,30. Natomiast młode ziemniaki kosztują od 1,75 do 2,30 za kilogram, średnia cena to 2 złote.

Warzywa- oferty kupna/sprzedaży znajdziesz na Giełdzie Rolnej

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI