Bronisze: Spadły ceny młodych ziemniaków

Autor: www.portalspozywczy.pl 03 czerwca 2022 13:10

Bronisze: Spadły ceny młodych ziemniaków Jakie ceny młodych ziemniaków?/ fot. shutterstock

Na rynku hurtowym Bronisze w mijającym tygodniu widoczny był zjazd cenowy młodych ziemniaków krajowych z 8 do 3-4 zł/kg. Jak kształtują się ceny warzyw i owoców w hurcie?

Na rynku hurtowym Bronisze spadły ceny młodych ziemniaków krajowych z 8 do 3-4 zł/kg. Ceny rzodkiewki wahały się od 0,8 do 2 zł/kg. Utrzymuje się wysoka cena fasolki szparagowej, ok 24-28 zł/kg.

Ceny krajowych warzyw 2022

Klientów czekających na polskie warzywa ucieszy z pewnością wzrastająca podaż kapusty białej młodej, kalafiorów i brokułów krajowych. Wszystkie sprzedawane były w hurcie po ok 3-4,5 zł/szt. Wysoka podaż krajowej cukinii i sałaty lodowej skutecznie wyparła importowane zamienniki. Polskie, szklarniowe ogórki zielone sprzedawane są już po 4-5 zł/kg, a młoda kapusta pekińska potaniała z 4 do 2,5-3zł/kg.

Ceny truskawek na Broniszach

Na giełdzie w Broniszach widać przede wszystkim początek głównego sezonu truskawkowego – pierwsze dostawy owoców pochodzą z gruntu lub spod folii (późną jesienią plantacja nakrywana jest folią perforowaną). Cena w zależności od chwilowej podaży, jakości, standardu pakowania waha się od 7 do 11 zł/kg . Najczęściej spotykana to 9 zł/kg. 

O cenach owoców i warzyw na Broniszach przeczytasz na www.portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI