Bronisze: Przybywa jabłek odmian jesiennych, w sprzedaży dostępny Cortland

Autor: www.sadyogrody.pl 11 września 2020 08:39

Bronisze: Przybywa jabłek odmian jesiennych, w sprzedaży dostępny Cortland Na warszawskich Broniszach w sprzedaży pojawiły się pierwsze partie odmiany Cortland/ fot. shutterstock.com

Na rynku hurtowym Bronisze oprócz ciągłej dostępności odmian letnich pojawiają się kolejne partie jabłek odmian jesiennych. W zeszłym tygodniu w ofercie pojawiły się także pierwsze partie odmiany Lobo, Ligol, Szampion i Gala. Teraz w sprzedaży można znaleźć Cortlanda.

Na początku tygodnia na rynku hurtowym Bronisze pojawiły się pierwsze dostawy jabłek odmiany Lobo. Sprzedawcy oferowali owoce tej odmiany w cenie od 2,00 do 3,75 zł za kilogram. Obecnie cena za Lobo nieco spadła i wynosi maksymalnie 3,30 zł/kg

Lekkie spadki odnotowuje także Gala i Ligol, na początku tygodnia ceny wynosiły kolejno 2,20-3,60 zł/kg i 2,30-3,30 zł za kilogram. Obecnie Gala kosztuje do 3,30 zł za kg, a Ligol -3 zł/kg.  Bez zmian ma się odmiana Szampion - 2,50-3,50 zł/kg. 

Na warszawskich Broniszach w sprzedaży pojawiły się pierwsze partie odmiany Cortland w cenie od 2 do 3,30 zł/kg. Wielu sadowników usunęło jabłonie tej odmiany z sadów, co w ubiegłych sezonach czyniło Cortlanda mocno poszukiwanym jabłkiem na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI