Bronisze: Pierwsze oferty sprzedaży czereśni Burlat - jakie ceny?

Autor: kz 15 czerwca 2021 08:10

Bronisze: Pierwsze oferty sprzedaży czereśni Burlat - jakie ceny? Sezon czereśniowy 2021 jest opóźniony o około 2 tygodnie/ fot. unsplash

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon na polskie czereśnie. Na rynku hurtowym Bronisze oferowana jest odmiana Rivan, teraz w sprzedaży pojawiają się pierwsze partie odmiany Burlat.

  • Sezon czereśniowy rozpoczął się z około 2 tygodniowym opóźnieniem
  • Na Broniszach dostępna jest odmiana Rivan, pojawiają się także pierwsze oferty sprzedaży odmiany Burlat w cenie 15 zł za kilogram

Czereśnie 2 tygodnie później niż rok temu

Polski sezon czereśniowy ruszył w tym roku z opóźnieniem za sprawą chłodnej i deszczowej wiosny. Na Rynku Hurtowym Bronisze krajowe czereśnie dostępne są od czwartku 10 czerwca. - W sprzedaży jest odmiana Rivan o niedużych czerwonych owocach. Cena 7-9 zł/kg. W niedzielę pojawiła się odmiana Burlat o większych czerwonych owocach,  w cenie ok 15 zł/kg  - informuje w rozmowie z sadygrody.pl Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego w Broniszach.

- Obecnie popyt na czereśnie jest zaspokajany importowanymi owocami z Hiszpanii, Grecji, Serbii, Turcji, Uzbekistanu. Cena od 8 do 28 zł/kg w zależności od kalibru i kierunku importu. Mamy początek szczytu truskawkowego więc oczy konsumentów zwrócone są w tym kierunku i na razie inne owoce schodzą na drugi plan  - mówi Maciej Kmera.

Za dwa tygodnie dostępność krajowych czereśni  będzie dużo większa.

Chcesz sprzedać swoje owoce? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI