Bronisze: Obecny czas jest trudny dla sprzedawców jabłek

Autor: www.sadyogrody.pl 13 grudnia 2020 09:55

Bronisze: Obecny czas jest trudny dla sprzedawców jabłek Na Rynku Hurtowym Bronisze ilość sprzedających jest bardzo mała./fot. shutterstock.com

Na podwarszawskich Broniszach w dniu dzisiejszym (11.12) od rana panował mały ruch. W piątki zazwyczaj sprzedających jak i kupujących jest mało. Sprzedawcy i pośrednicy liczą, że ruch i popyt na jabłka zwiększy się w ostatnim, przedświątecznym tygodniu.

Na Rynku Hurtowym Bronisze ilość sprzedających jest bardzo mała. Nie tylko podaż jest niska ale  brakuje także zainteresowanie ze strony kupujących.  

W rozmowie z naszym serwisem sytuację skomentował jeden z sadowników. Jego zdaniem, obecny czas jest trudny dla sprzedających jabłka na rynkach hurtowych. Klienci kupują tylko najpotrzebniejsze produkty, co sprawia, że zainteresowanie owocami póki co - jest niskie.

Sytuację zdaje się potwierdzać miniony czwartek. Zazwyczaj czwartki są dniem szczytu obecności kupujących i sprzedających na Broniszach. Jednak 10 grudnia pod tym względem był wyjątkowy. Zainteresowanie owocami było znikome, a podaż jabłek była wysoka.

Ceny różne, w zależności od jakości i odmiany. Większe jabłka cenione były od 20 do 30 zł. Drobne w okolicach 15 zł za skrzynkę. Rutyną stało się także to, że większym powodzeniem cieszą się jabłka odmiany Szara Reneta, Cortland i Ligol. Na Broniszach znikoma jest dostępność Gali, trudną ją znaleźć w sprzedaży bezpośredniej od sadownika. Kilka ofert Gali znaleźliśmy w sprzedaży u pośredników, w cenie 30 zł za skrzynkę.

Zdaniem sadownika przyszły tydzień a szczególnie trzy ostatnie dni przed wigilią powinny cieszyć się wzmożonym ruchem w alejkach z owocami ziarnkowymi. 

 

Oferty kupna-sprzedaży jabłek możesz znaleźć na portalu Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI