Bronisze: Mało jabłek i mało kupców. Jakie ceny?

Autor: www.sadyogrody.pl 13 listopada 2022 13:29

Bronisze: Mało jabłek i mało kupców. Jakie ceny? Bronisze: Mało jabłek i mało kupców/ Fot.sadyogrody.pl

Jak przebiega niedzielna sprzedaż jabłek na Rynku Hurtowym w Broniszach i jakie są ceny?

Sprzedaż jabłek na Rynku Bronisze

Ten kto liczył na sprawny handel jabłkiem w niedzielę, ten niestety się przeliczył. Jak informuje nas jeden z sadowników, który wybrał się w dniu dzisiejszym,13 listopada, z towarem na Bronisze, podaż jabłka w hurcie jest mała ale niestety, jak to przy niedzieli, kupców jest również niewielu.

Ceny jabłek i gruszek w hurcie

Najdroższą odmianą jabłek jaka jest obecnie sprzedawana w hurcie są Lobo i Cortland. Maksymalne ceny za świetnej jakości owoce wynoszą maksymalnie 35 złotych za klatkę. Przeważnie sprzedaż ładnego jabłka kończy się na 30 zł za klatkę. 

Do handlu trafiają duże ilości owoców o słabej jakości- na te szczególnie słabo jest znaleźć kupca. Cena za klatkę słabego Loba bądź Cortlanda to 15 zł za klatkę. Ligol przeważnie sprzedawany jest po 20 zł za klatkę. Pozostałe odmiany to ceny od 1 zł do 1,50 zł za kilogram jabłek. Jakość dostępna obecnie w handlu na Broniszach jest bardzo zróżnicowana.

Nadal królową handlu w gruszkach jest odmiana Konferencja. Ceny za klatkę Konferencji u pośrednika sięgają 70 zł za grubą, bardzo ładną gruszkę. Przeważnie ceny jakich oczekują sprzedający wynoszą powyżej 50 zł za klatkę. Drobna i słabsza gruszka sprzedawana jest w okolicach 40 zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI