×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bronisze: Jaki ruch w handlu przed świętami ?

Autor: sadyogrody.pl 18 grudnia 2020 15:07

Bronisze: Jaki ruch w handlu przed świętami ? Bronisze: Jaki ruch w handlu przed świętami ?/ fot. shutterstock.com

Na Broniszach przed świętami w alejkach owoców ziarnkowych panuje bardzo duży ruch. Dostępnych odmian jest cały wachlarz, towaru jest bardzo dużo ale kupujących niewielu.

Przedświąteczny ruch na podwarszawskich Broniszach jest duży. Już od wczoraj obserwujemy dużą podaż jabłek. W ofercie sprzedawców dostępne są w zasadzie wszystkie odmiany prócz Idareda. 

Odmiany takie jak Ligol i Szampion cieszą się największym powodzeniem wśród kupujących i sprzedawane są od 20 do 25 zł za klatkę. W tygodniu handlowcy mocno poszukiwali jabłek tych odmian o dobrej jakości. 

Trudności ze sprzedażą dotyczą szczególnie jabłek z przechowalni i chłodni. Szybkie dojrzewanie Ligola i Jonagoreda skutkuje pogorszeniem się jakości i tzw. tłustą skórką. Nabywcy tracą nimi zainteresowanie, przez co sadownicy zmuszeni są wracać z towarem do domu.  Z rozmów z sadownikami wynika, że niektórzy już teraz decydują się na otwarcie komór z kontrolowaną atmosferą. Ceny Jonagoreda nie wysokie, maksymalnie 20 zł za skrzynkę. Drobne jabłko na ten moment jest bardzo trudne do sprzedania.

Zastój w sprzedaży dopadł także jabłka odmiany Boskoop. Zbliżające się święta nie sprawiły, że zwiększył się popyt na tę odmianę. Podaż Boskoopa jest bardzo wysoka. Jabłka tej odmiany niezmiennie kosztują od 40 do 45 złotych za 15 kilogramową skrzynkę. Jednak zdarzają się już oferty sprzedaży od 35 zł za skrzynkę.

 

Sprzedać lub kupić jabłka możesz na Giełdzie Rolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI