Bronisze: Duża podaż jabłek Piros, jakie ceny za klatkę ?

Autor: www.sadyogrody.pl 11 sierpnia 2021 14:47

Bronisze: Duża podaż jabłek Piros, jakie ceny za klatkę ? Bronisze: Duża podaż jabłek Piros, ceny maksymalnie do 25 zł za klatkę/ Fot. materiały własne

W środę (11.08) na Rynku Bronisze od rana w handlu dominuje sprzedaż Pirosa. Podaż jabłek tej odmiany do godziny 12 była wysoka, ceny wynosiły maksymalnie 25 zł za klatkę.

W środę 11 sierpnia do południa, na Rynku Hurtowym Bronisze, ilość sprzedających jabłka była stosunkowo wysoka. Zajęte były trzy alejki przeznaczone dla handlujących tymi owocami.

Jak informuje nas jeden ze sprzedających w tym czasie sadowników, do godziny 12:00 pomimo dostępności jabłek, towar powoli ubywał, a na Rynku pojawiali się nowi sprzedający. 

Ceny jabłek plasowały się w przedziale od 15 do maksymalnie 25 złotych za klatkę.

Na Broniszach duża podaż Pirosa

W handlu dominowała podaż odmiany Piros, z cenami wynoszącymi maksymalnie 25 zł za duże jabłka, o bardzo dobrej jakości.  Jednak w większości ofert Piros sprzedawany był za 20 zł/klatka. W tych cenach Piros sprzedawany był także w poniedziałek.

Antonówka ceniona była w dwóch sortach, 40 zł za grube jabłko i 20 zł/klatka za drobniejsze owoce, jednak według relacji sprzedających, zejście dla tej odmiany było słabe.

Póki co, w handlu dostępne są znikome ilości odmiany Paulared, w cenie 20 zł/klatka. Owoce nie osiągnęły jeszcze wystarczającej dojrzałości.

Zdarzają się jeszcze sprzedający, posiadający jabłko z zeszłorocznych zbiorów jak Prince czy Ligol, ale są to pojedyncze przypadki. Cena w okolicach 15-20 zł/klatka. Z kolei nie widać już w handlu odmiany Early Geneva.

Sprzedawane na Broniszach jabłka w większości były ładne i bez oznak gradu.

 

Sprzedaj owoce na Giełdzie Rolnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI