Bronisze: Duża podaż jabłek, nie brakuje kupujących. Jakie ceny?

Autor: www.sadyogrody.pl 04 lutego 2021 10:54

Bronisze: Duża podaż jabłek, nie brakuje kupujących. Jakie ceny? W dniu wczorajszym jak i dzisiejszym podaż jabłka jest duża, nie brakuje także kupujących./fot. shutterstock.com

Początek tygodnia w handlu jabłkami na Rynku Bronisze był bardzo spokojny, zarówno ilość sprzedających jak i kupujących była mała. Na szczęście obecny czas ocieplenia pogodowego sprzyja sprzedaży. W dniu wczorajszym, jak i dzisiejszym podaż jabłka jest duża, nie brakuje także kupujących.

W dniu dzisiejszym od bardzo wczesnych godzin porannych panuje spory ruch w alejkach z jabłkami. Nie brakuje kupujących. Podaż  jabłek jest duża, w ofercie sprzedawców dominowały odmiany takie jak Ligol, Jonagored czy Prince. Brakowało Szampiona i Gali.

Wśród najbardziej poszukiwanych na Broniszach odmian należy wymienić trzy główne, które niezmiennie cieszą się dużym popytem i ceną, jest to Lobo, Cortland i Szara Reneta. Za ładne Lobo na placu trzeba było zapłacić około 55 zł, w podobnej cenie sprzedawany był Cortland. U pośrednika ceny za te odmiany osiągają 60 zł za klatkę. Odmianę Szara Reneta wyceniano średnio na 50 zł za klatkę. 

Wśród oferty nadal w dużej mierze dominuje jabłko ze zwykłej chłodni. Ładny Jonagored z chłodni wyceniano na rynku średnio od 22 złotych za klatkę. Podobnie Ligol, ze zwykłej chłodni wyceniany jest od 20 złotych. Z kolei oferty sprzedaży za Ligola z kontroli wynoszą już średnio 30 zł za klatkę. 

Za ładnego Prince sadownicy oczekiwali ceny 30 złotych za klatkę, natomiast za tą samą cenę  pośrednicy sprzedawali Goldena na hali. 

Drobne jabłka średnio sprzedawane były przez sadowników za 15 zł. Drożej wyceniali drobne jabłka odmiany Lobo z kontroli. Za klatkę trzeba było zapłacić od 20 do 25 zł. 

Jabłka - sprawdź oferty na www.gieldarolna.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI