×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bronisze: Drogie importowane warzywa. Ceny wyższe niż przed rokiem

Autor: Sylwia Sałyga 15 lutego 2022 14:40

Bronisze: Drogie importowane warzywa. Ceny wyższe niż przed rokiem Bronisze: Ceny warzyw importowanych dużo wyższe niż przed rokiem/ fot. shutterstock.com

Na Rynku Hurtowy presja warzyw importowanych jest bardzo duża. Towarzyszą temu równie wysokie ceny, często znacznie wyższe niż w ubiegłym roku. Wysokie ceny osiąga min. papryka oraz bakłażany.

Duża presja warzyw z importu

- Oferta gatunkowa warzyw z importu bardzo bogata. Dostaniemy między innymi bakłażany, brokuły, kalafiory, cukinie, kalarepkę, ogórki, paprykę, pomidory, pory, rzodkiewkę - wymienia Anna Kaszewiak, ekspertka z Rynku Hurtowego Bronisze.

- Za kilogram bakłażana zapłacimy od 10 do 12 złotych, brokuły są w cenie od 3,70 do 4 złotych za kilogram, cukinia kosztuje od 6 do 6,75. 
Kalarepka jest w cenie od 2 do 2,30 za sztukę. Ogórki spod osłon kosztują od 7 do 13 złotych za kilogram a cena zależna jest  od kraju pochodzenia -wskazuje ekspertka.

W ubiegłym roku o tej porze roku bakłażan kosztował od 7 do 8 złotych za kilogram, a więc nie da się ukryć, że był tańszy.

Czerwona papryka z importu niemal za 12 zł/kg

Wysoka cena papryki kolorowej, za kilogram czerwonej i żółtej zapłacimy od 9,75 do 11,50, natomiast tańsza jest zielona od 8,50 do 10 złotych.

- W ubiegłym roku o tej porze niższą cenę notowała papryka kolorowa (czerwona i żółta), za kilogram płaciliśmy od 6 do 9 złotych - wskazuje Anna Kaszewiak.

Pomidory z importu kosztują od 7,75 do 12 złotych za kilogram. Pomidorki koktajlowe są w cenie od 20 do 23 złotych za kilogram. 

Drogie ziemniaki z importu

Obecnie ziemniaki z importu kosztują od 1,20 do 3,30 za kilogram.
- Przed rokiem ziemniaki z zagranicy notowały dużo niższą cenę - kosztowały od 53 groszy do 80 groszy za kilogram - dodaje Anna Kaszewiak.

Stabilne ceny kalafiora i kalarepy

Kalafiory są w cenie od 6 do 6,50 za sztukę, w ubiegłym roku cena podobna od 5,75 do 7,50 za sztukę. Na podobnym pułapie cenowym jest kalarepa, maksymalna cena w tym roku i w ubiegłym wynosi około 2,30 za sztukę. Spadła cena porów z importu o 8,33%, dziś zapłacimy za nie od 2,20 do 3 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI