Brakuje truskawek na Broniszach. Ceny rosną

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 21 czerwca 2022 10:08

Brakuje truskawek na Broniszach. Ceny rosną Wczorajsze opady deszczu wpłynęły na zmniejszenie podaży truskawek na rynku hurtowym Bronisze / fot. materiały redakcji

Wczorajsze opady deszczu wpłynęły na zmniejszenie podaży truskawek na rynku hurtowym Bronisze w dniu dzisiejszym. Owoców jest mało, a ceny rosną.

Brakuje truskawek na Broniszach

Brakuje truskawek na Broniszach. - Wczoraj plantatorzy nie zrywali bo padał deszcz, dzisiaj prognozy są podobne. Truskawek na placu jest mało. Można kupić truskawkę za 7 zł/kg ale gorszej jakości. Za ładną truskawkę trzeba zapłacić 9 zł/kg ale na ten moment już jej nawet nie ma - mówi Maciej Kmera, ekspert z biura promocji i komunikacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach.

- Przewidywaliśmy, że w tym tygodniu będzie wysyp truskawek jednak pogoda wszystko zmieniła. Od środy pogoda ma się poprawić więc prawdopodobnie truskawka wysypie się koło czwartku, piątku - dodaje. 

Związek Sadowników informował, że o poranku na Broniszach było duże zainteresowanie truskawką. Ceny kształtowały się w przedziałach od 14 do 22 zł za łubiankę. Najwięcej transakcji osiągało cenę 20 zł za łubiankę. Już około 5.30 rano zaczęło brakować towaru. 

O sytuacji w przetwórstwie truskawek przeczytasz w artykule: Truskawek przemysłowych jest za mało. Rynek chłonie każdą ilość

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI