×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Brak kontenerów i opóźnienia utrudniają eksport polskich jabłek

Autor: freshplaza.com 21 grudnia 2021 16:20

Brak kontenerów i opóźnienia utrudniają eksport polskich jabłek Brak kontenerów i opóźnienia statków utrudniają eksport polskich jabłek/ fot.pixabay.com

Popyt na polskie jabłka jest stabilny od początku sezonu. Jedynymi wyzwaniami są kłopoty z transportem międzykontynentalnym - twierdzi Mohamed Marawan, dyrektor generalny polskiego eksportera jabłek Sarafruit.

Mohamed Marawan, dyrektor generalny polskiego eksportera jabłek Sarafruit informuje, że obecnie największe problemy w handlu jabłkami wynikają z transportu. Problemem jest brak dostępności kontenerów i opóźnienia statków. 

- Obecny popyt tak naprawdę nie zmienił się w porównaniu z początkiem sezonu. Dlatego nieustannie staramy się zaspokoić popyt za pomocą naszego eksportu. Jedyne wyzwanie, z którym cały czas mierzymy się, to transport. Kontenery nie są dostępne, a statki nie docierają na czas do portu załadunku, jak również do portu przeznaczenia. Wszystko inne jest naprawdę pod kontrolą. Jak dotąd jakość jabłek, które widzieliśmy, jest dobra - powiedział Marawan.

Jak będzie przebiegał eksport jabłek w nowym roku ?

Marawan tak naprawdę nie wie, czego się spodziewać po pozostałej części sezonu, ponieważ jest wiele zmiennych.

- Spodziewam się, że reszta sezonu przyniesie niepewność. Wszystko zależy od sytuacji na świecie, bo polityka nie jest w tej chwili komfortowa, jak drażliwa sprawa na polskiej granicy, ale też nowa fala koronawirusa i kwestie transportowe. Generalnie inflacja również będzie odgrywać dużą rolę, ponieważ rosną koszty paliwa i energii elektrycznej. Dotyczy to również innych krajów, więc trudno jest przewidzieć nadchodzące miesiące - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI