Borówki, maliny, porzeczki - jakie ceny na Broniszach?PAP - 06 sierpnia 2022 11:02


Trwa sezon na wszystkie owoce, przede wszystkim jagodowe takie jak porzeczki, borówki czy maliny. Jak kształtują się ceny na rynku hurtowym w Broniszach?

Na rynku Bronisze dostępne są wszystkie owoce, przede wszystkim jagodowe - porzeczki, borówki, maliny, agrest, chociaż ten ostatni "niebawem się skończy" i zapłacimy za niego od 10 do 15 zł/kg.

Jagody leśne 2022 - jakie ceny na Broniszach?

Ceny owoców jagodowych na Broniszach

- Za kilogram malin zapłacimy ok. 30 lub 35 zł/kg. W czwartek kilogram czerwonych porzeczek kosztował od 4 do 8 zł. Oprócz tego są dostępne pierwsze letnie śliwki produkcji krajowej w różnych odmianach - ich ceny są "niskie czyli od 1,5 do 2,5 zł/kg". "Z każdym dniem będzie ich coraz więcej" - podkreślił Maciej Kmera, ekspert rynku Bronisze.

"Obecnie w największej podaży występuje borówka amerykańska, inaczej zwana wysoką, (...) produkcji krajowej. Cena waha się od 12 do 18 zł/kg, zależy to od tego jak są konfekcjonowane, tzn. czy są pakowane w łomianki trzykilogramowe, czy też w pojemniki plastikowe po 250 gram" - przekazał ekspert.

Cena borówki "nie odbiega znacząco od cen z ubiegłych lat". Kmera zastrzegł, że nie ma jeszcze szczytu sezonu, który przypada "mniej więcej na połowę sierpnia".

O cenach jabłek i śliwek przeczytasz w artykule: Na Broniszach kończą się czereśnie. Są śliwki i jabłka - ile za kilogram?