Borówki 2022: Jakie ceny na rynkach hurtowych?

Autor: www.sadyogrody.pl 06 lipca 2022 10:38

Borówki 2022: Jakie ceny na rynkach hurtowych? Jakie ceny borówek na rynkach hurtowych?/ fot. shutterstock

Na rynku hurtowym Bronisze podaż polskich borówek jeszcze jest mocno ograniczona. Jak kształtują się ceny?

Dostępność polskich borówek na rynkach hurtowych wciąż nie jest duża. Sezon na te niebieskie jagody dopiero rozpoczyna się.

Ceny borówek na Broniszach

Na rynku  hurtowym Bronisze za polskie borówki trzeba obecnie zapłacić 25-32 zł za kilogram. W porównaniu do zeszłego tygodnia ceny spadły. Jak informował Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego Bronisze, w weekend za kg tych owoców płacono 28-36 zł.

O cenach borówki na rynku hurtowym Bronisze przeczytasz w artykule: Borówki 2022: Jakie ceny w hurcie?

Ceny borówek w hurcie

Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa za 250 g opakowanie polskich borówek trzeba zapłacić 9- 11 zł. W zeszłym tygodniu ceny dochodziły do granicy 12 zł / opakowanie 250 g.

Spadły ceny borówek na Giełdzie Kaliskiej. Obecnie za 250 g opakowanie tych owoców trzeba zapłacić 7,50 zł. Ceny spadly z poziomu 11 zł.

Poziom cen borówki utrzymuje się na wielkopolskiej giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu. Plantatorzy i handlowcy oferują owoce w cenie 9,5- 11,00 zł za 250 g opakowanie.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniu 5 lipca. W handlu  jest jeszcze wysoka dostępność borówek z importu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI