Borówka amerykańska 2021: jaka cena w hurcie?

Autor: www.sadyogrody.pl 09 sierpnia 2021 11:07

Borówka amerykańska 2021: jaka cena w hurcie? Sezon na borówkę amerykańską jest w pełni./fot. shutterstock.com

Sezon na borówkę amerykańską jest w pełni. Sprawdzamy w jakich cenach obecnie sprzedawana jest borówka na rynkach hurtowych.

Choć sezon borówkowy jest w pełni, to ceny nie należą do najwyższych. 

Na Rynku Hurtowym Bronisze ceny krajowej borówki amerykańskiej wahają się w granicach 11-16 zł za kilogram. Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa borówka w opakowaniu 250 g kosztuje 3-4 zł, natomiast kilogramowa skrzyneczka owoców sprzedawana jest w przedziale od 10 do 14 zł.

Na Rynku Hurtowym Elizówka ceny za opakowanie 250 g zamykają się na pułapie 3,50 zł , natomiast kilogram borówki ceniony jest na 11-12 zł. Przypomnijmy, że na początku sezonu, ceny na tamtejszym rynku wynosiły od 20 do nawet 32 złotych za kilogram owoców!

Najniższe ceny notujemy na Podkarpackim Centrum Hurtowym Agrohurt S.A. Tam borówka wyceniana jedynie na 7-10 zł za kilogram.

Jak informują plantatorzy, w ostatnich dniach popyt i ceny borówki lekko się poprawiły. Pojawiły się inne problemy. Po minionych deszczach niektórzy plantatorzy odnotowują uszkodzenia owoców i obniżenie ich jakości, a tym samym brak możliwości sprzedaży deserowej. Najgorszym jest to, że brakuje przemysłowego rynku zbytu dla tych owoców. 

Chcesz sprzedać borówkę? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI