×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Biedronka otwarta na dialog. Będą rozmowy z sadownikami!

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 25 stycznia 2022 16:53

Biedronka otwarta na dialog. Będą rozmowy z sadownikami! Biedronka deklaruje gotowość do podjęcia rozmów z sadownikami

W dniu dzisiejszym odbył się protest sadowników pod centrum dystrybucji sieci handlowej Biedronka. Sieć deklaruje gotowość do podjęcia rozmów w duchu porozumienia i wypracowania najlepszych rozwiązań optymalnych dla polskich dostawców, a także konsumentów.

Sadownicy sprzeciwiają się obniżaniu cen jabłek przez sieci handlowe co było powodem zorganizowania protestu pod centrum dystrybucji Biedronki w Parzniewie. 

Biedronka jest otwarta na dialog 

Wysłaliśmy zapytanie do Biedronki jak słowa sadowników mają się do idei wspierania polskich rolników/sadowników przez Biedronkę często ogłaszaną w mediach i prasie? Czy Biedronka ma zamiar zasiąść do rozmów z sadownikami, żeby wpracować dla wszystkich korzystny kompromis?

Poniżej odpowiedź: 

- W ramach przyjętej strategii rozwoju stale poszukujemy nowych możliwości współpracy z polskimi producentami i gospodarstwami, a miniony rok upłynął pod znakiem sukcesywnego zawierania umów z polskimi, rodzinnymi gospodarstwami rolnymi. Dzięki programowi lokalnych dostaw podpisaliśmy już ponad 60 nowych umów o dostawy owoców i warzyw. Ponadto chcielibyśmy podkreślić, że w samym 2021 roku, zgodnie z przyjętą przez nas strategią, 100% jabłek pochodziło z Polski. W 2021 roku zakupiliśmy od polskich dostawców aż 113 tys. ton polskich jabłek, co oznacza, że kupiliśmy ich ponad 20 tys. ton więcej niż w roku, w którym w Polsce rozpoczęła się pandemia - podkreśla Marek Walencik, dyrektor kategorii warzyw i owoców w sieci Biedronka. 

Protest sadowników: Sieci handlowe nas wykańczają! (video)

- Przedstawiciele Związku Sadowników RP otrzymali od nas zaproszenie na rozmowy, w duchu porozumienia i wypracowania najlepszych rozwiązań optymalnych dla polskich dostawców, a także konsumentów. Zawsze jesteśmy otwarci na dialog, szczególnie jeśli chodzi o współdziałanie z polskimi dostawcami dla dobra polskich klientów. Cieszę się, że przedstawiciele tej organizacji pozytywnie odnieśli się do naszej propozycji i zadeklarowali gotowość spotkania jeszcze w tym tygodniu - skomentował Walencik. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI