Biedronka o proteście sadowników: Jesteśmy zdumieni zaistniałą sytuacją

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 25 września 2020 08:39

Biedronka o proteście sadowników: Jesteśmy zdumieni zaistniałą sytuacją 24 września pod siedzibą firmy Jeronimo Martins, właściciela sklepów Biedronka, odbyła się pikieta sadowników zorganizowana przez Związek Sadowników RP/ fot. sadyogrody

24 września pod siedzibą firmy Jeronimo Martins, właściciela sklepów Biedronka, odbyła się pikieta sadowników zorganizowana przez Związek Sadowników RP. Protestujący nie zgadzają się z dalszymi obniżkami cen zakupu jabłek deserowych przez sieci handlowe. - Jesteśmy głęboko zdumieni zaistniałą sytuacją oraz wyborem miejsca protestu przez Związek. Tym bardziej, że nasza strategia opiera się na budowaniu wieloletnich partnerstw z polskimi dostawcami - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Biuro Prasowe sieci Biedronka.

- Jednym z głównych filarów tej strategii jest stała obecność polskich jabłek przez cały rok w ofercie naszej sieci. Dzięki temu w 2019 roku polskie jabłka stanowiły 98 proc. naszej oferty - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Biuro Prasowe sieci Biedronka.

- Na ceny produktów składają się co do zasady różne czynniki, w tym te związane z sezonową zwiększoną dostępnością odmian jesiennych. Według szacunków organizacji branżowych w 2020 roku zbiory jabłek w Polsce zwiększą się do 3,4 mln ton z 2,9 milionów ton w 2019 roku - dodaje.

- Głęboko wierzymy, że zarówno my, jak i producenci, działamy w tym samym nadrzędnym celu, jakim jest sprostanie oczekiwaniom milionom polskich klientów, zarówno dotyczącym cen, jak i jakości produktów - podsumowuje Biedronka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI