Biedronka mocno obniżyła ceny polskich jabłek - 1,3 zł/kg

Autor: PP 18 maja 2021 08:43

Biedronka mocno obniżyła ceny polskich jabłek - 1,3 zł/kg Jabłka w Biedronce po 1,3 zł/kg; fot. PTWP

Jabłka "prosto z polskich upraw" cenie 1,99 zł za opakowanie 1,5 kg, czyli 1,30 zł za kilogram - to najnowsza promocja promowana przez sieć Biedronka.

To jedna z najniższych cen jabłek w sieciach handlowych, jaka jest obecnie notowana. Przez cały sezon cena tych owoców w marketach raczej nie schodziła poniżej 1,99 zł/kg.

Cena jabłek dla sadownika

Wydaje się, że promocja z jednej strony uderza w sadowników. Przy takie cenie w sklepie stawki oferowane dla producenta, od którego pochodzi towar musiały być wyjątkowo niskie. Ile musi kosztować jabłko, żeby doliczając opakowanie, koszt przygotowania, transport i marżę sklepową zaproponować na półce 1,30 zł za kilogram?

Z drugiej strony, konsument też może czuć się zażenowany hasłem "prosto z polskich upraw". Sezon zbiorów jabłek to jesień, więc wiosną owoce pochodzą raczej "prosto z polskich chłodni"! Ale cóż, reklama "dźwignią handlu", a przynajmniej w przypadku nieświadomych konsumentów.

Jabłka w promocji w sieci Biedronka

Promocje owoców i warzyw w Biedronce

W najnowszej gazetce promocyjnej Biedronka promuje także niskie ceny innych owoców i warzyw: ogórków gruntowych (4,99 zł/kg), rzodkiewek (0,99 zł / pęczek), arbuzów (3,99 zł/kg).

Płody rolne - sprawdź oferty na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI