×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Biedronka: jesteśmy zdziwieni wyborem miejsca protestu

Autor: sadyogrody.pl 15 września 2021 15:34

Biedronka: jesteśmy zdziwieni wyborem miejsca protestu We wtorek, pod jednym ze sklepów w Warszawie, należącym do sieci Biedronka protestowali sadownicy. / fot. shutterstock

- Jesteśmy zdziwieni wyborem miejsca na protest biorąc pod uwagę jak wiele robimy dla promocji polskich jabłek. W ostatnim sezonie (od września 2020 do sierpnia 2021) Biedronka sprzedała ponad 100 000 000 kg polskich jabłek – wyjaśnia po wczorajszym proteście Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka.

We wtorek (14.09), pod jednym ze sklepów w Warszawie, należącym do sieci Biedronka protestowali sadownicy. Wskazywali na niskie ceny skupu, trudną współpracę z sieciami handlowymi i wykorzystywanie przez nie przewagi handlowej.

Polskie jabłka w Biedronce

Jak wyjaśnia dzisiaj Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka, sprzedawane w sklepach jabłka pochodzą z Polski, a sprzedaż tych owoców nie jest wysokomarżowa.

- Jesteśmy zdziwieni wyborem miejsca na protest biorąc pod uwagę jak wiele robimy dla promocji polskich jabłek. 100% jabłek sprzedawanych w sieci Biedronka pochodzi z Polski, a w ostatnim sezonie (od września 2020 do sierpnia 2021) Biedronka sprzedała ponad 100 000 000 kg polskich jabłek. Z naszymi dostawcami staramy się zawierać kontrakty na dłuższe okresy, aby mogli planować rozwój swoich gospodarstw w racjonalny i przewidywalny sposób. Jednocześnie podkreślamy, że sprzedaż jabłek nie jest wysokomarżowa, a rynek bardzo konkurencyjny –  twierdzi Marek Walencik.

Protest sadowników: Nie chcemy nadmiernych korzyści, chcemy tylko przetrwać!

Maliszewski: System pozwala dominować sieciom handlowym. To patologia! (video)

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI