×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białoruś: Ceny jabłek utrzymują się na niezwykle wysokim poziomie

Autor: fresh-market.pl na podst. east-fruit.com 21 września 2021 14:21

Białoruś: Ceny jabłek utrzymują się na niezwykle wysokim poziomie W chwili obecnej cena jabłek na Białorusi jest mniej więcej taka sama jak na rynku rosyjskim / fot. shutterstock

Według analityków EastFruit, ceny jabłek na Białorusi utrzymują się na niezwykle wysokim poziomie, biorąc pod uwagę nadpodaż jabłek na sąsiednich rynkach - informuje fresh-market.pl na podst. east-fruit.com.

W chwili obecnej cena jabłek na Białorusi jest mniej więcej taka sama jak na rynku rosyjskim, co jest nietypowe, ponieważ Rosja jest największym światowym importerem jabłek i ceny w tym kraju są zazwyczaj najwyższe w regionie.

Pierwszym powodem utrzymujących się wysokich cen jest dekret o obowiązkowej obecności białoruskich produktów na półkach sklepowych. Oznacza to, że supermarkety nie mają prawa nie dostarczać kilku sztuk jabłek produkowanych lokalnie, ponieważ zgodność z tym dekretem jest ściśle kontrolowana. Pozwala to na utrzymanie cen jabłek produkowanych lokalnie, nawet jeśli są one gorsze jakościowo od importowanych odpowiedników.

Innym powodem jest zaostrzenie kontroli nad reeksportem jabłek do Rosji z krajów objętych sankcjami, przede wszystkim z Ukrainy i Unii Europejskiej, przez terytorium Białorusi. 

Więcej na fresh-market.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI