Belgia: Handel jabłkami i gruszkami dobiega końca

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 23 maja 2021 15:43

Belgia: Handel jabłkami i gruszkami dobiega końca Belgowie pozytywnie oceniają handel jabłkami i gruszkami/ fot. unsplash

Belgowie dobrze oceniają handel jabłkami i gruszkami. Sezon sprzedaży tych owoców powoli dobiega końca, zapasy spadają. Choć pogoda i trwający kryzys związany z Covid-19 nadal powodują niepewność.

- Belgijskie zapasy gruszek gwałtownie spadają. Idziemy w dobrym kierunku - ocenia Louis De Cleene z Devos na łamach Freshplaza. 

Wkrótce gruszki mają być sprzedawane głównie przez większe firmy eksportowe, które będą realizować  dostawy do końca sezonu. 

Gruszki w kalibrze 70-80  kosztują od 0,80 do 0,90 euro. Jednak w zeszłym roku nawet gruszki w mniejszych rozmiarach były łatwo sprzedawane za 1 euro - mówi Louis.

Pierwsze letnie owoce to presja w handlu jabłkami

Na rynek trafiają już pierwsze letnie owoce. To zawsze wywiera presję w handlu jabłkami. Handlowcy mają nadzieję, że rynek wkrótce się odbije. Zwłaszcza teraz, gdy zapasy spadają. Choć pogoda i trwający kryzys koronawirusowy nadal powodują niepewność.

Belgowie pozytywnie oceniają handel jabłkami. - Szczególnie dobrze sprzedają się jabłka w mniejszych rozmiarach. Jesteśmy zadowoleni z sezonu jabłkowego - podsumowuje Louis.

Chcesz sprzedać jabłka i gruszki? Dodaj ofertę na www.gieldarolna.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI