Appolonia: popyt na polskie jabłka jest nadal wysoki

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 04 maja 2021 08:22

Appolonia: popyt na polskie jabłka jest nadal wysoki Popyt na polskie jabłka jest bardzo duży/ fot. sadyogrody

Popyt na polskie jabłka u klientów z zachodniej części Europy jest bardzo duży. Na rodzimym rynku też nie możemy narzekać, bo i tutaj sprzedaż przebiega bezproblemowo - twierdzi Jakub Krawczyk, menadżer ds. eksportu w Appolonii.

Jakub Krawczyk twierdzi, że popyt na polskie jabłka jest nadal wysoki, ale eksport nieznacznie zwolnił. Powodem jest start sprzedaży innych gatunków owoców. Na rynku dostępne są także jabłka z półkuli południowej w konkurencyjnych cenach. Również odbiorcy ze wschodu nie kupują w tej chwili dużych ilości. Eksporter ma nadzieję, że to się wkrótce zmieni.

Zaznacza, że ceny nieznacznie spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni. Przyczyną jest otwarcie większej liczby komór chłodniczych: - Nastąpił niewielki spadek cen, co zawsze napędza sprzedaż. W tym samym czasie otwierano kolejne komory, więc więcej jabłek weszło na rynek - dodaje.

Krawczyk twierdzi, że większość odmian jest nadal dostępna. - W tej chwili nadal mamy odmiany Golden Delicious, Red Jonaprince, Jonagored, Idared, Champion, Ligol, Gloster, Red Delicious, więc większość odmian jest nadal dostępna - mówi.

- O tej porze roku cena jabłek zwykle rosła, ale w tym roku tak się nie stało. Cena była stabilna od dłuższego czasu, a od dwóch, trzech tygodni cena nawet nieco spadła. Wciąż jest dużo jabłek do sprzedania, więc nadchodzący sezon powinien być pracowity. Jesteśmy pewni, że będziemy mieli jabłka dla wszystkich przez cały sezon - podsumowuje Krawczyk.

 Jabłka - sprawdź oferty kupna/sprzedaży na Giełda Rolna!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI