Appolonia: Egipt staje się ważnym rynkiem dla polskich jabłek

Autor: www.sadyogrody.pl/Freshplaza 19 listopada 2021 15:26

Appolonia: Egipt staje się ważnym rynkiem dla polskich jabłek Egipt staje się jednym z ważniejszych rynków dla polskich jabłek/ fot. pixabay

- Zapotrzebowanie na jabłka jest większe niż się spodziewaliśmy, z czego oczywiście bardzo się cieszymy. W niektórych regionach rozpoczęliśmy dostawy z bardzo dużymi ilościami, na przykład w Egipcie - mówi w rozmowie z serwisem freshplaza.com Jakub Krawczyk, kierownik ds. eksportu w firmie Appolonia.

Jakub Krawczyk zaznacza, że większość firm w Polsce prowadzi sprzedaż jabłek na rynki Afryki Północnej.

- Golden Delicious cieszą się jak zawsze popularnością nie tylko w Europie, ale także w Egipcie i na Bliskim Wschodzie. Chociaż ilości, które dostarczamy do Europy Zachodniej nie są obecnie tak duże, ponieważ wciąż są zapasy tej odmiany na przykład w Hiszpanii. Gala Royal, zwłaszcza Shinga lub Red Cap, to odmiany, których klienci najczęściej szukają. Gali jest trochę mniej, bo nie ma zbyt wielu hodowców, którzy chcą otworzyć komorę ULO w połowie listopada, chcą tylko poczekać na lepszą cenę – tłumaczy Krawczyk.

- Odmiany takie jak Red Jonaprince, Jonagored i Idared mogą wypełnić lukę, jeśli brakuje Gali. Z tego, co wiem, wiele firm również zaczęło sprzedawać ogromne ilości jabłek do Indii, z załadunkiem we wrześniu i październiku, co jest fantastyczną wiadomością, ponieważ sezon dla tej części Azji zwykle zaczyna się w listopadzie lub październiku - dodaje.

Jabłka - dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI