×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Appolonia dobrze ocenia 2021 r. Chce zwiększyć sprzedaż jabłek do Azji

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 27 grudnia 2021 17:10

Appolonia dobrze ocenia 2021 r. Chce zwiększyć sprzedaż jabłek do Azji 2021 r. był dobrym rokiem dla polskiego eksportera jabłek, firmy Appolonia/ fot. shutterstock

To był dobry rok dla polskiego eksportera jabłek, firmy Appolonia, mówi na łamach freshplaza kierownik ds. eksportu Jakub Krawczyk: w 2021 roku nasze obroty były o około 10% większe niż w 2020 roku, a 2021 ogólnie był dobrym rokiem dla naszej firmy.

Dobry rok dla firmy Appolonia

-Pandemia skomplikowała wiele rzeczy, ale udało nam się znaleźć rozwiązania, aby kontynuować nasze działania. Między poprzednim a bieżącym sezonem nie było luki pod względem sprzedaży, dzięki czemu mogliśmy realizować zamówienia przez cały rok - mówi Jakub Krawczyk.

Pomimo wyzwań pandemii, Appolonia zdołała dotrzeć do kilku nowych klientów.

- W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z kilkoma nowymi klientami i mieliśmy zlecenia na dostawy dużych ilości. Zrealizowaliśmy wszystkie zamówienia, dostarczyliśmy wszystko, co było w planie, za ustaloną wcześniej cenę, więc zarówno my, jak i nasi klienci byliśmy zadowoleni - dodaje.

Nowa linia sortująca jabłek

Krawczyk przyznaje, że firmie udało im się osiągnąć cele na ten rok, dzięki inwestycji w nową linię sortującą: - Ciągle to powtarzam, ale rosnące koszty i inflacja również były dla wszystkich dużym wyzwaniem, więc 2021 był również rok, w którym mieliśmy wiele nieoczekiwanych, szybkich podwyżek cen. Uruchomiliśmy nową  linię sortującą w 2021 roku. Oznacza to, że w 2022 roku będziemy mogli sortować o 20 000 ton rocznie więcej jabłek niż w tym roku Nowa linia dedykowana jest do szybszej i łatwiejszej produkcji w skrzynkach buszelowych, dlatego naszym celem jest wysyłanie większych ilości jabłek głównie naszym partnerom w Azji - dodaje Jakub Krawczyk.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI