Appolonia chce dostarczać jabłka przez cały rok

Autor: freshplaza.com 07 września 2021 08:22

Appolonia chce dostarczać jabłka przez cały rok Firma Appolonia może powtórzyć sukces z ubiegłego roku dostarczając swoje jabłka przez cały rok. / fot. shutterstock

Firma Appolonia może powtórzyć sukces z ubiegłego roku  dostarczając swoje jabłka przez cały rok.  Biorąc pod uwagę, że zbiory jabłek będą wyższe niż w zeszłym roku, powinien to być cel możliwy do zrealizowania. Jednak konkurencja nie śpi, a Polska będzie musiała konkurować z Włochami i Turcją - mówi w rozmowie z serwisem freshplaza.com Jakub Krawczyk, kierownik ds. eksportu.

Według Jakuba Krawczyka, kierownika ds. eksportu konsorcjum Appolonia, firma będzie miała w tym sezonie wystarczająco dużo jabłek, aby dostarczać je cały rok. - Mamy nadzieję, że w nowym sezonie będziemy mogli kontynuować dobry trend. Współpracowaliśmy z naszymi stałymi klientami, a także znaleźliśmy nowych partnerów na nowych rynkach, takich jak Indie, Egipt, Bliski Wschód i Europa. Większość naszych producentów przyznaje, że będą mieli wystarczająco dużo jabłek odpowiedniej jakości. Spodziewamy się, że dostawy do naszych klientów utrzymają się przez cały rok, tak jak w sezonie 2020/2021 - komentuje. 

Chociaż pogoda wpłynęła na niektóre sady w Polsce, Krawczyk twierdzi, że nie martwi się o jakość jabłek w tym sezonie. - Ogólnie jakość jabłek powinna być dobra, w tym sezonie jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni. Widzimy, że teraz np. Gala i Golden pięknie prezentują się na drzewach i mamy nadzieję, że nie zmieni się to do końca sezonu. Oczywiście były miejsca w których wystąpił grad, burze czy ulewne deszcze które zniszczyły produkcję jednak pamiętajmy, że Polska jest największym producentem jabłek w Europie dlatego większość producentów powinna mieć dostępną sporą ilość. Coraz więcej naszych hodowców inwestuje w nowoczesne zabezpieczenia i z roku na rok obserwujemy poprawę jakości jabłek - dodaje Jakub Krawczyk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI