Andaluzja: Ceny cukinii wzrosły o 40%

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 25 marca 2021 12:49

Andaluzja: Ceny cukinii wzrosły o 40% W Andaluzji rosną również ceny papryki i pomidorów, a spadają ogórków, bakłażanów i fasolki/ fot. pixabay

Cena cukinii w Andaluzji wzrosła w drugim tygodniu marca o 40% (średnio 0,37 euro / kg), a jej podaż ustabilizowała się - informuje Freshplaza.

Zgodnie z monitoringiem cen i rynków rolnych  Andaluzji, pomidor zanotował drugi co do wielkości wzrost cen, ponieważ wzrosły one o 20% w porównaniu z tygodniem 9. To był trzeci tydzień z rzędu, kiedy ceny pomidorów wzrosły. Z raportu wynika, że ​​wszystkie analizowane odmiany handlowe podniosły w tym tygodniu cenę i były to znacznie lepsze stawki niż w dwóch poprzednich sezonach. 

Ceny papryki wzrosły o 11% w porównaniu z tygodniem 9. Wartość wszystkich analizowanych odmian handlowych wzrosła, z wyjątkiem papryki zielonej i zielonej papryki Lamuyo. Jednak ilość sprzedanej papryki spadła o 5–10% w porównaniu z poprzednim tygodniem, a podaż papryki, która spełnia wymogi eksportowe, jest co tydzień niższa.

Spadki cen ogórków, bakłażanów i fasoli szparagowej

Ceny ogórków spadły o 5% w 10 tygodniu 2021 r. Najgorszy wynik uzyskały ogórki z Almerii, które spadły o 8% w porównaniu z poprzednim tygodniem i były sprzedawane po 0,53 euro / kg. 

Średnia cena bakłażana i wielkość sprzedaży w tym tygodniu spadły o 8%. Bakłażan długi był sprzedawany po 0,34 euro / kg, a bakłażan pasiasty po 0,55 euro / kg.

Średnia cena fasolki szparagowej spadła o 11% w porównaniu z tygodniem 9. 

Warzywa - sprawdź oferty kupna/ sprzedaży na Giełda Rolna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI