[Aktualizacja] Truskawki 2022: Jakie ceny za łubiankę?

Autor: SadyOgrody.pl 14 czerwca 2022 16:58

[Aktualizacja] Truskawki 2022: Jakie ceny za łubiankę? Sytuacja na rynku truskawek deserowych jest dynamiczna. Ceny zmieniają się w zależności od pogody i podaży. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku truskawek deserowych jest dynamiczna. Ceny zmieniają się w zależności od pogody i podaży. Po wczorajszych opadach deszczu dzisiaj rano towaru było mniej, a ceny wzrosły.

Ceny truskawek w hurcie 

Ceny truskawek deserowych charakteryzują się dużą zmiennością. Już na początku sezonu stawki dochodziły do bardzo niskich poziomów. 

Wczorajsze popołudniowe opady deszczu spowodowały, że na Broniszach dzisiejszego poranka towaru było mniej, przez co ceny wzrosły. Ceny łubiankę truskawek wahały się między 17-20 zł. Po południu towaru przybyło i ceny spadły do 14 zł za łubiankę. 

Dużo mniej truskawek było również na popularnej giełdzie truskawkowej - Giełdzie Goławin. Owoców do południa było mało, a kupcy czekali aż plantatorzy dowiozą towar choć ceny nie były wyższe. Ceny przed południem za łubiankę wynosiły w zależności od odmiany od 11 do 15 zł. Odmiana Azja wyceniana była na 15 zł za łubiankę, Roksana i Rumba 11 zł, zaś Olimpia 10-11 zł. Ceny w danej chwili zależą w dużej mierze od podaży, popytu oraz jakości danego towaru. 

[Aktualizacja] Popołudniowe ceny truskawek na Giełdzie Goławin są wyższe. Azja kosztuje 12-14zł, Roksana 12-14zł, Rumba 13-15zł, Grandarosa 13-15zł, Aprika 12-14zł, Sybilla 12-14zł. Podane ceny dotyczą łubianki truskawek. 

Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają ustanie opadów deszczu i ocieplenie co wpłynie na zwiększenie podaży owoców na rynkach. Jednak momentami ceny spadają do bardzo niskich poziomów co jest zupełnie nie zrozumiałe biorąc pod uwagę wyższe koszty produkcji. 

Ceny skupu truskawek 

Dużo korzystniejsza jest sytuacja w przetwórstwie. Widać duże zainteresowanie zakupem owoców przez skupy.

Od weekendu ceny skupu truskawek nie uległy zmianie. W okolicach Warki wynoszą: 

- truskawka bez szypułki: 5,20-5,50 zł na mrożenie

- truskawka z szypułką w skrzynce: 3,40-3,50 zł (na przeciery i mrożenie)

- truskawka z szypułką kisten: 3,10-3,30 zł

Przeczytaj więcej o skupie truskawek do przetwórstwa: Truskawki przemysłowe: Jakie ceny ?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI