AgroUnia: Zagraniczne jabłka w Biedronce sprzedawane są jako polskiewww.sadyogrody.pl - 23 września 2019 14:45


Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii na czele z Michałem Kołodziejczakiem wskazują na błędy sieci handlowych w oznaczeniach produktów. W ostatnim czasie organizacja zarzucała sieci Biedronka sprzedawanie zagranicznych ziemniaków jako polskie. Tym razem AgroUnia wskazuje na źle oznaczone jabłka.

- To co robią sieci handlowe jest poniżej pasa dla polskich producentów jabłek, ziemniaków, warzyw i owoców. Nie będziemy się biernie temu przyglądać tylko będziemy wskazywać na oznaczenia i politykę zakupową sieci handlowych. Idziemy do sieci Biedronka, wskazać jakie popełnia błędy a zagraniczne jabłka podmienimy na takie jakie powinny tam być czyli nasze, polskie i zdrowe – mówił Michał Kolodziejczak podczas akcji zorganizowanej w sieci Biedronka w Warce. 

- Spójrzmy na jabłka. Na oznaczeniu jest napisane, że pochodzą z Polski. A jakie są w rzeczywistości? Jabłka znajdujące się w worku pochodzą z Portugalii. Znajdujemy się w centrum polskiego sadownictwa a nie ma w sklepie jabłek jakie powinny być. Właśnie dlatego owoce z Chile, Włoch będziemy podmieniać na Polskie - dodał Kołodziejczak. 

 Agrounia zbiera pieniądze na pozew przeciw sieci Biedronka i podkreśla, że wszystkie środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na obsługę prawną oraz na wpis za sprawę (5% wartości przedmiotu sporu). Wszystkie środki z ewentualnej wygranej z Biedronką przeznaczy na powołanie społecznej inspekcji tzw. AGROpatrolu, który będzie pilnował żeby takie sytuacje się już nie powtarzały.

Przeczytaj również: Unia Warzywno-Ziemniaczana zbiera pieniądze na pozew przeciwko Biedronce