AgroUnia: Rosja nałożyła na nas embargo, a sama eksportuje do nas!

Autor: www.sadyogrody.pl 23 lutego 2022 08:53

AgroUnia: Rosja nałożyła na nas embargo, a sama eksportuje do nas! Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, wskazuje patologie w handlu. Tym razem zwrócił uwagę na rosyjskie ogórki na warszawskich Broniszach. / fot. PTWP

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, wskazuje patologie w handlu. Tym razem zwrócił uwagę na rosyjskie ogórki na warszawskich Broniszach.

Eksport rosyjskich owoców i warzyw do Polski 

- Wszyscy mówią, że jest wojna z Rosją, że jest problem i trzeba nakładać sankcje. Jestem na Broniszach pod Warszawą i kupiłem karton ogórków pochodzących z Rosji. To są właśnie takie sankcje które uderzają nie w tych w których trzeba. Ciągłe mówienie o tym, że nasza polityka musi być twarda i odważna jest chorą patologią. My do Rosji od kilku lat nie możemy nic sprzedawać, a Rosja do nas w momencie kiedy atakuje Europę i Ukrainę sprzedaje nam ogórki. Być może jeszcze pomidory, ziemniaki, cebulę i inne warzywa. To jest skandal. Ci którzy tutaj handlują mówią, że to jest normalne, oczywiste i to nic nowego - mówi Michał Kołodziejczak. 

Jutro duży protest rolników w Warszawie!

- My tutaj na Broniszach na tej hali tak naprawdę nie widzieliśmy żadnego kartonu jeśli chodzi o warzywa dostępne w Polsce, żeby były z Polski. Wszystko jest z zza granicy ale to nikogo nie dziwi, to stało się oczywiste! - podkreśla. 

Lider AgroUnii dodaje, że Rosja w 2014 roku nałożyła na nas embargo i nie możemy tam wysyłać owoców i warzyw, a oni zwiększają eksport produktów do nas. To patologia! 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI