Agrest, jeżyny, porzeczki czerwone - jakie ceny na rynkach hurtowych?

Autor: www.sadyogrody.pl 29 czerwca 2021 12:24

Agrest, jeżyny, porzeczki czerwone - jakie ceny na rynkach hurtowych? Jakie ceny agrestu, porzeczki czerwonej, jeżyn w hurcie?/ fot. shutterstock

Trwa sezon na polskie owoce jagodowe. Na rynkach hurtowych zwiększa się asortyment świeżych owoców. Jak kształtują się ceny agrestu, jeżyn i porzeczki czerwonej?

Na rynku hyrtowym Bronisze za agrest zapłacimy 6-7 zł za kilogram. Nieco taniej jest na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. w Poznaniu. W tej lokalizacji kilogram agrestu kosztuje ok. 5-6 zł. Na Giełdzie Kaliskiej agrest kosztuje 5,50 zł/ kg.

Więcej owoców na rynkach hurtowych

Jeżyny to kolejny owoc popularny latem. Za kilogram jeżyn na Broniszach trzeba zapłacić 30-40 zł/ kg.  Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. pojemnik jeżyn 250 g kosztuje 9-10 zł, czyli około 36 -40 zł/ za kilogram.

W sprzedaży pojawiły się już także porzeczki czerwone. Kilogram tych owoców na Broniszach oferowany jest w cenie 46-50 zł. Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A.  porzeczki czerwone sprzedawane są w cenie 40-44 zł za kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniu 29 czerwca.

 

Chcesz sprzedać owoce? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI