7 grudnia sobotą dla Polski. Kupujmy produkty z kodem 590 (video)dlahandlu.pl - 29 listopada 2019 13:46


7 grudnia w całym kraju zostanie przeprowadzona kampania zachęcająca Polaków do identyfikacji w trakcie zakupów źródła pochodzenia produktów i preferowania tych zaczynających się od kodu 590 czyli wyprodukowanych w Polsce - podaje dlahandlu.pl.

#Wybieram590 jest ogólnopolską akcją społeczną, edukującą i promującą patriotyzm konsumencki. - Czym jest patriotyzm konsumencki? Krótko mówiąc - to świadomy wybór produktów, które powstały na terytorium Polski.

- Niewiele osób wie, że kod 590 to kod naszego kraju. Myślę, że powinniśmy to podkreślać, aby konsumenci mieli świadomy wybór. Aby brali pod uwagę skąd pochodzą produkty w sklepach - mówi dziennikarka Anna Popek.

- Uważam, że trzeba wspierać polskich producentów. Nie mamy się czego wstydzić, powinniśmy się chwalić tym co powstaje w Polsce. Czuję się patriotą i uważam, że pokazywanie patriotyzmy to wspieranie tego, co nasze - mówi dziennikarz Maciej Kurzajewski.

- Nazwisko mnie zobowiązuje, więc wiec powiem, że polskie jabłka są najlepsze i nigdzie jabłka nie smakują tak dobrze - mówi Joanna Jabłczyńska.

{youtube;_XLEol0hJNw}