×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zwalczanie tarcznika niszczyciela. Pojawią się nowe rozwiązania

Autor: Krystyna Zagórska 06 lutego 2023 11:25

Zwalczanie tarcznika niszczyciela. Pojawią się nowe rozwiązania Objawy żerowania tarcznika niszczyciela/ fot. T. Gasparski

Firma Bayer Crop Science prowadzi badania nad możliwościami zwalczania tarcznika niszczyciela. Wkrótce spodziewane jest rozszerzenie rejestracji znanego insektycydu.

Od kilku lat zajmujemy się tarcznikiem niszczycielem. Wiemy, że jest on nie lada problem dla wielu sadowników, zwłaszcza w rejonach sadowniczych, ale można go znaleźć także na terenie całej Polski – mówi Tomasz Gasparski z firmy Bayer Crop Science.

Będą nowe możliwości zwalczania tarcznika niszczyciela

Aktualnie do zwalczania tarcznika niszczyciela zarejestrowany mamy produkt Movento. Poczyniliśmy pewne próby i badania, które pokazały, że również produkt Sivanto Prime jest skuteczny przeciwko temu szkodnikowi. Złożyliśmy dokumenty i oczekujemy rejestracji w tym roku. Dzięki temu moglibyśmy dać rozwiązania pakietowe sadownikom, którzy zmagają się z tym problemem w swoich sadach – mówi.

Przygotowujemy takie rozwiązanie aby program zwalczający tarcznika w okresie letnim składał się z bloku 2 zabiegowego: Sivanto Prime i Movento. Kolejność tych zabiegów byłaby uzależniona od aktualnej sytuacji w sadzie – dodaje.

Zobacz wideo:

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI