Zoomlion – w planach ciągniki o większej mocy

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 22 marca 2017 15:31

Zoomlion – w planach ciągniki o większej mocy Aktualnie, jeżeli chodzi o ofertę ciągników Zoomlion, w Polsce dostępne są dwa modele RD 254 oraz RK 504; Fot. GS

Podczas targów Agrotech w Kielcach zajrzeliśmy na stoisko firmy Master Agro, aby zapytać o plany związane z ofertą ciągników Zoomlion – a te są ambitne. Wkrótce do sprzedaży ma trafić ciągnik 75-konny, a w dalszej przyszłości być może nawet maszyny o mocy do 210 KM – czytamy w Farmerze.

Aktualnie, jeżeli chodzi o ofertę ciągników Zoomlion w Polsce dostępne są dwa modele RD 254 oraz RK 504. Obie maszyny powoli zyskują na popularności, zarówno wśród służb komunalnych jak i rolników. Aczkolwiek w ofercie wyraźnie brakuje większego, dużo bardziej dojrzałego modelu mogącego podołać typowym pracom polowym. To może się wkrótce zmienić, wraz z dawno zapowiedzianym modelem RK 754.

– Model RK 754 z silnikiem Kohlera o mocy 75 KM jest już w zasadzie gotowy do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. W tej chwili trwają negocjacje ze stroną chińską, która nie do końca orientuje się w bardzo trudnym do zaistnienia segmencie ciągników około 80 KM. Kluczową kwestią są oczywiście pieniądze. Nasze starania mają na celu wynegocjowanie takich warunków, aby finalnie móc zaoferować ten ciągnik w najlepszej możliwej cenie – powiedział Piotr Kalinowski, prezes zarządu Master Agro.

Dla przypomnienia, model RK 754 to traktor wyposażony w czterocylindrowy, turbodoładowany silnik Kohlera (spełniający Stage 3B) o pojemności 2400 cm3 i mocy 75 KM osiąganej przy 2800 obr./min. (300 Nm przy 1500 obr/min).

Więcej czytaj na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI