×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zimowe cięcie sadu - jakie stawki za ręczne cięcie w 2022?

Autor: SadyOgrody.pl 09 grudnia 2022 11:15

Zimowe cięcie sadu - jakie stawki za ręczne cięcie w 2022? Prawidłowe cięcie sadu jest jednym z istotnych elementów które mają duży wpływ na wysokość i jakość plonów. / fot. shutterstock

Sadownicy przymierzają się, albo rozpoczęli już zimowe cięcie sadów. Większość z nich deklaruje, że cięcie przeprowadzi samodzielnie lub z pomocą rodziny. Są również tacy którzy planują nająć ekipę. Jakie są stawki za cięcie w 2022 roku?

Prawidłowe cięcie sadu jest jednym z istotnych elementów które mają duży wpływ na wysokość i jakość plonów. Większość sadowników przeprowadza cięcie samodzielnie lub z pomocą rodziny, albo jednego czy dwóch pracowników. 

Cięcie ręczne sadów - jakie stawki w 2022 roku? 

Z roku na rok zmieniają się i rosną stawki za ręczne cięcie sadów. W 2018 roku było to 120/150 zł za osobę/dzień - średnio przy 8-9 godzinnym dniu pracy. Obecnie o takich stawkach można pomarzyć. Choć sezon cięcia dopiero się rozpoczyna słychać już o pierwszych stawkach sięgających od 220 do 240 zł za dzień pracy. Niektóre ekipy oczekują również zwrotu kosztów dojazdu. W rozliczeniu godzinowym pracownicy najczęściej oczekują 25 zł/h. Choć oczywiście można znaleźć pracowników którzy oczekują nieco więcej. 

Zobacz: Cięcie sadu 2022. Jaki sekator wybrać?

Przy obecnej koniunkturze na rynku jabłek większość sadowników planuje samodzielnie wykonać cięcie sadu. Nic w tym dziwnego bowiem wynajęcie ekipy obecnie dużo kosztuje. Producenci z roku na rok przekonują się również co cięcia mechanicznego. Choć wymaga przeprowadzenia korekty ręcznej to zwykle są to już "kosmetyczne" poprawki. 

Cięcie mechaniczne sadu - jakie stawki w 2022 roku? 

Obecnie koszt cięcia mechanicznego sadu kształtuje się w przedziale 200-220 zł/h. Oczywiście można znaleźć ceny zarówno wyższe, jak i niższe jednak trzeba się liczyć z kosztami sięgającymi średnio 200 zł za godzinę wykonanej usługi. Obcięcie hektara młodego sadu zajmie około 2,5 – 3 godziny. Przeczytaj: Cięcie mechaniczne - jaki koszt usługi w 2022 roku?

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI