Zaprawa Omnix – rozszerzenie zakresu stosowania

Autor: www.sadyogrody.pl 07 września 2020 13:39

Zaprawa Omnix – rozszerzenie zakresu stosowania Firma Syngenta uzyskała rozszerzenie stosowania zaprawy Omnix 025 FS / fot. shutterstock

Firma Syngenta uzyskała rozszerzenie stosowania zaprawy Omnix 025 FS o kolejne choroby i zastosowania w uprawach m.in. roślin z rodziny bobowatych.

Omnix przeznaczony jest do  zaprawiania, w zaprawiarkach przystosowanych do zapraw ciekłych i zawiesinowych, ziarna siewnego pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, jęczmienia ozimego i jarego oraz nasion grochu, fasoli, bobiku, łubinu, peluszki, soczewicy i ciecierzycy przed chorobami grzybowymi, zwłaszcza powodowanymi przez grzyby z rodzaju Fusarium. Substancją czynną środka jest fludioksonil (związek z grupy fenylopiroli).

Nowa rejestracja umożliwia stosowanie środka w uprawach małoobszarowych. Omnix można aplikować w celu zwalczania zgorzeli siewek i askochytozy w uprawie grochu uprawianego na suche nasiona, grochu łuskowego uprawianego na zielone nasiona, fasoli zwykłej, fasoli wielokwiatowej, bobiku, grochu zwyczajnego pastewnego i soczewicy oraz zgorzeli siewek w uprawie łubinu wąskolistnego, łubinu żółtego, łubinu białego i ciecierzycy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI