×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zakłady Azotowe Kędzierzyn przywracają produkcje nawozów do 100 proc.

Autor: PAP 21 października 2022 16:11

Zakłady Azotowe Kędzierzyn przywracają produkcje nawozów do 100 proc. Zakłady Azotowe Kędzierzyn przywracają produkcje nawozów do 100 proc./ fot. shutterstock

Zakłady Azotowe Kędzierzyn przywracają produkcje nawozów do 100 proc. - poinformowała spółka w piątek.

Spółka zależna Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn poinformowała w piątek, że 21 października 2022 r. podjęła decyzję o rozpoczęciu rozruchu instalacji produkcyjnych w Jednostce Produkcyjnej Nawozy do 100 proc. ich zdolności produkcyjnych.

Grupa Azoty: Zakłady Azotowe Kędzierzyn przywracają produkcje nawozów do 100 proc.

"Zwiększenie produkcji nastąpi po przeprowadzeniu rozruchu instalacji, po wykonywanym cyklicznie postoju remontowym. Rozruch rozpocznie się z dniem 21 października 2022 r." - dodano w komunikacie.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn podjęła decyzję o ograniczeniu pracy instalacji do minimum, tj. do 43 proc. 24 sierpnia br.

12 października br. w związku ze zmianą warunków rynkowych zarząd Grupy Azoty podjął decyzję o uruchomieniu w Tarnowie produkcji na instalacji nawozów azotowych, kaprolaktamu, poliamidu 6.

Jednocześnie zarząd Grupy Azoty Puławy podjął decyzję o dociążeniu i uruchomieniu instalacji produkcji nawozów azotowych w Segmencie Agro. Spółki wstrzymały produkcję pod koniec sierpnia br.

Decyzje te - jak podawano - zostały podjęte w związku z nadzwyczajnym i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego. Ceny gazu w holenderskim hubie TTF sięgały wówczas 280 euro za MWh. 21 października br. po południu cena gazu w kontraktach listopadowych wynosiła około 113 euro za MWh, a notowania miały w ciągu dnia tendencje spadkową. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI