Zabytkowe ciągniki na ulicach Warszawy

$data.author.description Autor: farmer.pl 26 września 2022 14:53

Zabytkowe ciągniki na ulicach Warszawy Zabytkowe ciągniki przejechały przez Warszawę we wspólnej paradzie/ fot. farmer.pl

Czterdzieści ciągników marki Ursus, trzy parady, najstarszy znany Ursus na stoisku Narodowego Muzeum Techniki i tłumy widzów oklaskujące traktorzystów. Tak było na II Zlocie Zabytkowych Traktorów w Ursusie.

Impreza, która miała uczcić stulecie produkcji traktorów w Polsce, rozpoczęła się już w sobotę pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie po godzinie 16.00 zaparkowały maszyny biorące udział w zlocie, między innymi: Ursus C-45, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-360, Ursus C-330.

 

Zlot zabytkowych ciągników 

O godzinie 18.00 ciągniki przejechały przez Warszawę we wspólnej paradzie. Traktory na chwilę opanowały centrum stolicy jadąc m. in. ulicami Świętokrzyską i Prostą. Metą był oczywiście teren zlotu na Ursusie. Start przy Pałacu Kultury i Nauki nie był przypadkowy. Mniej więcej tam, gdzie teraz znajduje się Pałac Młodzieży (północna strona PKiN) działała pierwsza fabryka Ursusa.

Głównym miejscem zlotu były okolice parkingu przy bazarku na ulicy Gierdziejewskiego w dzielnicy Ursus. Z tego miejsca bardzo dobrze widać żółte hale pamiętające rozbudowę fabryki w latach 70.

Więcej na temat zabytkowych ciągników przeczytasz w serwisie farmer.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI