ZA Police z zamiarem połączenia ze spółką Supra Agrochemia

Autor: PAP 18 maja 2021 15:45

ZA Police z zamiarem połączenia ze spółką Supra Agrochemia Zakłady Azotowe "Police" zawiadamiają o zamiarze połączenia ze spółką "Supra" Agrochemia/ fot. shutterstock

Zakłady Azotowe "Police" złożyły pierwsze zawiadomienie o zamiarze połączenia ze spółką "Supra" Agrochemia - podano w poniedziałek w raporcie spółki, należącej do Grupy Azoty. Celem fuzji jest obniżenie kosztów działalności, w szczególności kosztów zarządzania i pracy - dodano.

Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" z siedzibą w Policach, zawiadamia po raz pierwszy akcjonariuszy spółki o planowanym połączeniu jej ze spółką "Supra" Agrochemia z siedzibą we Wrocławiu. Spółka posiada tam 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym - czytamy.

Z Planu Połączenia obu spółek wynika, że celem fuzji jest dopasowanie sposobu i kosztów zarządzania majątkiem, będącym w posiadaniu spółki przejmowanej, do skali działalności gospodarczej prowadzonej z wykorzystaniem tego majątku.

Wskazano, że połączenie obu spółek spowoduje uproszczenie struktury organizacyjnej grupy kapitałowej Grupy Azoty. Umożliwi to osiągnięcie wymiernych korzyści ekonomiczno-organizacyjnych i stanowi jeden z elementów optymalizacji działalności prowadzonej przez Police.

"Celem połączenia obu spółek, jest obniżenie kosztów działalności, w szczególności kosztów zarządzania i pracy" - podkreślono.

Dodano, że w rezultacie połączenia zostaną uproszczone struktury nadzoru i zarządcze. "Poprzez skupienie kompetencji i eliminację zbędnych szczebli w strukturze organizacyjnej umożliwi przyśpieszenie i usprawnienie procesu decyzyjnego i wykonawczego" - podano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI