Yara ogranicza produkcję nawozów. Winne wysokie ceny gazu

Autor: farmer.pl 20 lipca 2022 15:47

Yara ogranicza produkcję nawozów. Winne wysokie ceny gazu Europejski producent nawozów Yara International poinformował, że kryzys energetyczny zmusza firmę do ograniczenia produkcji / fot. Materiały redakcji

Europejski producent nawozów Yara International poinformował, że kryzys energetyczny zmusza firmę do ograniczenia produkcji i ostrzegł, że mogą nadejść dalsze cięcia – donosi Bloomberg.

Yara poinformowała we wtorek, że ograniczyła produkcję w kilku zakładach, zmniejszając moce o 1,3 miliona ton amoniaku i 1,7 miliona ton gotowego nawozu. Dyrektor generalny norweskiej firmy powiedział, że jest ona pod stałą obserwacją na wypadek konieczności dalszego obniżenia produkcji.

- To nie tylko prawdopodobieństwo, dzieje się tak, jak mówimy – powiedział Svein Tore Holsether w wywiadzie dla Bloomberg TV. - Musieliśmy teraz ograniczyć produkcję w kilku zakładach w Europie. Powodem był znaczny wzrost cen gazu, który zaobserwowaliśmy w połowie czerwca i trwa on w lipcu – mówił Holsether.

Jak dodano, wzrost cen gazu sprawił, że Yara zapłaciła za niego, ponad cztery razy więcej w drugim kwartale niż rok wcześniej. W tej chwili płaci pięć razy więcej niż rok temu.

Więcej na farmer.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI